24/10/2022

Izsuldināta Altum atbalsta programma „Energoefektivitātes paaugstināšana uzņēmējdarbībā”


Ir izsludināta Altum administrējamā ES atbalsta programma „ Energoefektivitātes paaugstināšana uzņēmējdarbībā (ietverot pāreju uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu siltumapgādē)”. Programmas īstenošanas kārtību nosaka 2022. gada 20. septembrī pieņemtie MK noteikumi Nr. 594. Atbalsts ir paredzēts ieguldījumiem:

  • energoefektivitātes paaugstināšanai;
  • atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju ieviešanai;
  • bezemisiju transportlīdzekļu iegādei.

Atbalstam var pieteikties:

  • energoefektivitātes paaugstināšanai un atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju ieviešanai – LR reģistrētie komersanti;
  • bezemisiju transportlīdzekļu iegādei – ražošanas nozaru komersanti, kuru eksports sastāda vismaz 51% no saražotā apjoma vai 1 000 000 EUR.

Atbalsta forma:

  • energoefektivitātes paaugstināšanai un atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju ieviešanai – Altum aizdevums vai paralēlais aizdevums līdz 5 000 000 EUR apmērā ar kapitāla līdz 30%, nepārsniedzot 1 500 000 EUR un aprēķināto atbalsta intensitātes summu;
  • bezemisiju transportlīdzekļu (elektroauto) iegādei – garantija, ko piešķir par cita finansētāja līzingu noteiktajām elektroauto iegādes izmaksām, ar kapitāla atlaidi līdz 30% no projekta attiecināmajām izmaksām, bet ne vairāk kā 180 000 EUR.

Atbalsta intensitāte – no 45% līdz 80% no attiecināmajām izmaksām atkarībā no komersanta lieluma un atbalstāmajām aktivitātēm (garantija - līdz 5 000 EUR, nepārsniedzot 30% no cita finansētāja līzinga saistību apmēra projekta attiecināmajām izmaksām).

Mūsu uzņēmums sniedz konsultācijas un piedāvā Altum atbalsta projektu un aizdevuma pieteikumu izstrādes pakalpojumus. Intereses gadījumā aicinām ar mums sazināties.
Lasīt vairāk...